Skip to main content

MVP (Minimum Viable Product або мінімально життєздатний продукт) – це сайт, програма або додаток, що дозволяє протестувати гіпотезу і ідеї і визначити потенціал проекту. Його головне завдання – зрозуміти затребуваність продукту, оцінити ринок і зібрати факти для визначення бізнес моделі при найменшій кількості інвестицій. Ми розповімо, що впливає на вартість створення MVP і як її розрахувати.

Планування початкового бюджету для створення MVP

Вартість MVP може варіюватися від тисячі до кількох десятків тисяч доларів, тому важливо спланувати початковий бюджет. Для цього потрібно розуміти, які завдання ставляться, і навіщо взагалі створюється мінімально життєздатний продукт.

Вартість створення MVP може змінюватися в ході розробки проекту. На неї впливає безліч факторів. Але є базові витрати, які необхідно буде робити в будь-якому випадку. Планування початкового бюджету допоможе запуститися, навіть якщо можливості будуть занадто обмежені. Суть в тому, що ще на етапі планування визначається вартість розробки MVP з урахуванням деяких ризиків. Тому сформувати початковий бюджет не так складно. Він складається з декількох пунктів витрат:

  • Формування ідеї.
    Якщо у вас є готова ідея – відмінно, особливо, якщо вона в деталях прописана, як бізнес модель. Якщо ж ні, будуть потрібні послуги консультантів, які допоможуть сформувати її. І на цьому етапі категорично не можна економити, так як від нього залежить кінцевий результат.
  • Аналітика.
    Якщо ви можете самостійно зібрати всі необхідні аналітичні дані – прекрасно. Але їхня якість має бути відмінним, так як на основі цих даних формується концепція і буде створюватися прототип. Потрібно враховувати цільову аудиторію, вивчити їхні потреби, завдання, проблеми та побажання. Також варто проаналізувати конкурентів, загальний стан на ринку і зібрати всі відомості, які допоможуть чітко зрозуміти, яким продукт повинен бути в підсумку.
  • Дизайн.
    Це пункт витрат, на якому економлять найчастіше. І це правильний підхід. Дійсно можна заощадити на зовнішньому вигляді додатку, тим самим, знизити вартість MVP. Але ні в якому разі не можна економити на UX дизайні. Зовні можна зробити додаток простим, але воно повинно бути зручним і функціональним.
  • Розробка.
    Ще один пункт, що впливає на початковий бюджет. Можна вибрати простий стек технологій, який допоможе реалізувати задумані ідеї. Але якщо спочатку створюються досить потужні інструменти, вартість розробки MVP збільшиться автоматично. Буде потрібно більше часу і ресурсів.
    У будь-якому випадку, початковий бюджет повинен бути сформований. Варто бути готовим до того, що він може розширитися. Ми намагаємося розрахувати якомога точніше суму, необхідну для реалізації проекту, ще на етапі обговорення і продумування ідеї. Щоб дізнатися конкретні цифри, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом і давайте обговоримо ваш проект.

Вартість дизайну MVP

Дизайн – не ключовий параметр при розробці MVP, але все ж дуже важливий. Дійсно, можна заощадити на зовнішньому вигляді додатку. Але всі ми знаємо, що «зустрічають по одягу». Навіть якщо додаток буде дуже якісним і функціональним, як про це дізнається відвідувач, якщо йому не сподобається зовнішній вигляд?

Але що таке – «Хороший дизайн»? Це не форми, кольору або шрифти. Це зручність, простота і зрозумілість. Хороший дизайн повинен бути максимально зрозумілий для користувача, приємний для ока. Людина повинна інтуїтивно «плавати» по ньому, знаходячи кожну функцію. Це основне завдання дизайнера. Іноді йде дуже багато часу, щоб зробити продукт, за яким буде легко орієнтуватися і розуміти всі його можливості. Але саме дизайнер робить так, щоб це сталося.

Вартість створення MVP з точки зору дизайну плаває у великих межах. На етапі визначення завдань, аналізу аудиторії, у дизайнера формується бачення. Він його представляє в прототипі, і створюється зовнішній вигляд програми.

Основні компоненти, які визначають структуру витрат MVP UX

Основні компоненти, які визначають структуру витрат MVP UX
Призначений для користувача досвід, або UX, грає одну з найважливіших ролей при створенні MVP. Він повинен викликати бажання користуватися додатком і створювати зрозумілу структуру. Це «міст комунікації» між додатком і користувачем. Але важливо знайти баланс між ощадливістю і вирішенням усіх проблем. В одному випадку користувачі можуть не захотіти розбиратися в додатку, вважаючи його незрозумілим, в іншому розробка затягнеться на тривалий термін і вартість MVP зросте в кілька разів.

Щоб уникнути цього, необхідно заздалегідь продумати дизайн і визначити основні компоненти. Варто пам’ятати, що це MVP, і потрібні тільки найголовніші функції. У той же час не потрібно забувати про подальшу доопрацювання. Краще заздалегідь переконатися, що стек технологій дозволяє реалізувати складні задумки в майбутньому.

Є мінімальна база компонентів, яка повинна бути реалізована в будь-якому випадку. Це основна сторінка, сторінка помилки, меню, сторінка контактів або зворотного зв’язку. Також потрібно впровадити ключові інструменти для функціонування програми. Природно, все це впливає на вартість створення MVP.

Кількість функцій і їх складність визначають ціну MVP

Думка досить проста і примітивна: чим складніше MVP, тим дорожче обходиться. Але при цьому не можна бути занадто ощадливими і розробляти продукт, який має всього одну або дві функції, і потім сподіватися, що він буде ефективно працювати. В ідеалі – знайти золоту середину між ощадливістю і впровадженням великої кількості функціоналу.

Як ми сказали раніше, є необхідні функції, які обов’язково потрібно впроваджувати. Але головне – це інструменти реалізації ключової ідеї. На етапі її формування потрібно розуміти, як мета буде реалізовуватися і які для цього інструменти варто розробити. Саме тоді вже можна сформувати хоча б приблизну вартість MVP. Але завжди функціонал можна звести до мінімуму за рахунок використання шаблонних рішень. Ось кілька прикладів:

Чат для зв’язку з адміністратором не відрізняється по дизайну від уже існуючих, або взагалі використовується готовий плагін.
Замість розробки нових модулів використовуються шаблонні рішення, наприклад, форми оплати, текстові блоки, форми зворотного зв’язку.
MVP розробляється відразу для декількох операційних систем, нативні додатки робляться тільки після успішного тестування бізнес ідеї.
Подібний підхід дозволяє значно знизити вартість розробки MVP. Не потрібно боятися готових або шаблонних рішень, вони значно прискорюють процес і економлять гроші. Але впровадження унікальних інструментів завжди обходиться дорожче. Є проекти, на яких розробка унікального функціонала – необхідний крок, і тоді вартість MVP зменшити вже не вийде.

Іван Вітенко

About Іван Вітенко

CEO & Founder in Rokoode, Foxprime, Mediacast. Ex.founder in Weblium.com

Leave a Reply