Skip to main content

Що таке продукт SaaS?

SaaS позначає модель хмарних обчислень як програмне забезпечення як послуга. Тут готове програмне забезпечення доставляється через підключення до Інтернету за передплатою. Це означає, що клієнт може отримати доступ до програмного забезпечення, необхідного на будь-якому пристрої за допомогою веб-браузера та підключення до Інтернету.

У двох словах, SaaS дає чудову можливість заощадити на дорогому обладнанні, оскільки дані та програми зберігаються у віддалених центрах обробки даних. Таким чином, користувачам SaaS не доводиться мати справу з проблемами технічного обслуговування, дотримання вимог та безпеки.

Сучасна технологія SaaS реалізована у величезному розмаїтті варіантів. Це дозволяє створювати платформи, які можуть підключати програми, інтегрувати рішення Інтернету речей (IoT) та аналізувати великі дані. IoT та великі дані вважаються найпопулярнішими технологічними тенденціями. Ось чому навчитись будувати продукт SaaS – дуже варта інвестиція.

Дослідження Gartner стверджують, що в 2020 році корпоративне програмне забезпечення буде рости швидше, ніж будь-який основний ринок ІТ, досягнувши CAGR 10,5%. Це походить від того, що майже всі сегменти ринку програмного забезпечення керуються реалізацією SaaS.

Існує багато різних показників щодо розпізнавання SaaS, і загальний розмір ринку є однією з найбільш характерних характеристик. З наведеної нижче статистики видно зростання світового ринку SaaS з 2008 по 2020 рік від Statista:

Ви напевно чули про найвідоміші продукти SaaS. Документи Google – чи не найвідоміший приклад. Це веб-пакет програмного забезпечення в службі Google Drive.

Переваги моделі SaaS

Щоб пояснити таке різке зростання популярності продуктів на основі SaaS, ми визначили їх ключові переваги. Ці орієнтири наблизять вас до розуміння того, як будувати продукт SaaS. Давайте подивимось на них.

Швидке налаштування

Хмарне середовище постачальника забезпечує встановлення та розміщення програмного забезпечення. Таким чином, процес розгортання пришвидшується, якщо порівнювати із традиційною локальною моделлю.

Ефективність витрат

Локальна модель пропонує ліцензію за попередньою вартістю. Але модель SaaS передбачає дуже зручні підписки.

Легкі оновлення

Клієнти не повинні купувати та встановлювати пакети оновлення, щоб отримати останню версію продукту SaaS.

Велика гнучкість

Постачальники програмного забезпечення як послуги надають безліч моделей підписки, що регулюються відповідно до зростаючих потреб будь-якої компанії.

Якщо ви хочете знати, як успішно створити продукт SaaS, вам слід вивчити основні аспекти цього підходу. Давайте проведемо вас до цього.
Вам також може сподобатися: SaaS проти PaaS проти IaaS: Вибір найкращої моделі хмарних обчислень
Як створити продукт SaaS з нуля

Крок 1. Проаналізуйте ринок

Перш за все, вам слід з’ясувати, чи є гарною ідеєю створювати продукт SaaS, який ви маєте на увазі. Проаналізуйте сегмент ринку, на який ви хочете прорватися. Якщо локальний підхід тут переважає, розгляньте також перевагу переваг самої моделі.

Перш ніж почати створювати додаток SaaS, потрібно зрозуміти ситуацію на ринку. Задавайте правильні запитання, наприклад:

Хто є вашим цільовим замовником?
Які їх основні запити?
Хто ваші конкуренти?
Які суттєві / унікальні особливості вони мають?
Які бізнес-моделі вони застосовують?

Це дозволить вам визначити вимоги ринку високого рівня. Потім створіть опис цільового ринку поряд із кристалізацією вашого бачення. Це повинно бути чітким та привабливим, щоб переконати користувачів вибрати ваш додаток SaaS серед інших.

Аналіз ринку допоможе вам вивчити можливості для бізнесу та знайти найкращі для вас. Проаналізуйте успіхи та невдачі своїх конкурентів. Таким чином, ви визначите відповідні стратегії розвитку SaaS і зрозумієте, як створити продукт SaaS, який буде затребуваний.

Крок 2. Розробіть бізнес-план

Бізнес-план – це дорожня карта для розробки вашого програмного забезпечення як послуги. Давайте опишемо найважливіші моменти, які ви повинні згадати у своєму плані, щоб точно знати, як будувати продукт SaaS.

Як ви можете відрізнити свій продукт від інших? Ідентичність вашої компанії, цінність, якою ви хочете поділитися зі своїми клієнтами. Спробуйте описати це одним коротким реченням і зробити його привабливим

Які основні болі у ваших потенційних клієнтів, і як ваш проект їх вирішить? Визначте проблеми, які ви хочете вирішити своїм продуктом.

Як можна охопити цільову аудиторію? Виберіть маркетингову стратегію для просування по службі. Контент-маркетинг, соціальні медіа, реклама, партнерські стосунки тощо – тут є безліч варіантів.

Як ви будете заробляти на своєму продукті SaaS? Визначте свою стратегію монетизації. Розгляньте різні плани підписки, розширену підтримку, деякі види оновлень. Ви можете використовувати фрієміум, фіксовану, засновану на використанні, багаторівневу або за ціною функції.

Де ви хочете отримати фінансове покриття, і як ви хочете його витратити? Оцініть свої основні витрати, розділивши їх на різні сфери. Також визначте джерела фінансування вашого підприємства. Ви можете вибрати власний бюджет, інвестиції або краудфандинг.

Яких цілей потрібно досягти, щоб реалізувати своє бачення? І нарешті, створіть перелік основних цілей на перші кілька місяців вашої діяльності.

План, швидше за все, може бути змінений. Але це обов’язкова умова для того, щоб подумати про те, як успішно створити продукт SaaS.

Крок 3. Визначте вимоги SaaS

Хмарні обчислення SaaS виконують безліч завдань, що призводить до широкого спектру функцій, що виникають при розробці SaaS. Але є основна функціональність, яка повинна бути впроваджена в кожному продукті SaaS. Давайте виділимо ці основні вимоги.

Багатоквартирна оренда. Кожен клієнт або орендар ділиться екземпляром програми та єдиною базою даних. Це економічно вигідний варіант з меншими витратами на обслуговування та більшими обчислювальними можливостями.

Надання послуг самообслуговування. Це означає, що надання послуг здійснюється за допомогою автоматизованих процесів. Отже, це прискорює всю процедуру та робить її більш послідовною, стабільною та масштабованою.

Забезпечення безпеки. SaaS включає шифрування даних користувачів та захист програм. Другий пункт включає захист від різноманітних вразливих місць безпеки. Заходи безпеки включають управління ідентифікацією, контроль доступу, багатофакторну та поглиблену автентифікацію. Крім того, важливо впровадити обробку сеансів для всіх користувачів додатків SaaS.

Моніторинг активності користувачів. Журнали аудиту дозволяють відстежувати зміни та запобігати вторгненню. Він відіграє величезну роль у захисті даних та вирішенні питань цілісності та доступу.

Щоб отримати більш конкретну функціональність, дізнайтеся у своїх суперників. Ми пропонуємо вам скласти перелік функцій, необхідних саме для вашої ніші, переглянувши продукти SaaS конкурентів. Розмежуйте основні функції, які вирішують проблеми клієнтів, та приємні у використанні.

Функції з найвищого пріоритету з вашого списку стануть основою для мінімально життєздатного продукту (MVP) вашої програми SaaS. Ми детально пояснимо це на кроці 6.

Крок 4. Виберіть технічний стек

Стек технологій – це перелік мов програмування, фреймворків та інструментів, що використовуються при розробці програмного забезпечення. На сьогоднішній день технології пропонують величезний вибір варіантів.

Ось чому питання про те, як створити продукт SaaS та визначити стек рішень, є непростим. Ще одне питання залежить від конкретних вимог вашого бізнесу. Таким чином, немає жодної відповіді на питання, які основи та інструменти слід вибрати для побудови вашого продукту SaaS.

Давайте обговоримо необхідні аспекти розробки додатків SaaS та найпопулярніші варіанти їх охоплення.

Front-end

Розробка інтерфейсу відповідає за все, що користувачі бачать на екранах. Для цих цілей вам знадобляться сучасні фреймворки JavaScript, які відповідають вимогам SaaS – React, Angular або Vue.js.

У Codica ми віддаємо перевагу React та Vue.js. React – поточний лідер ринку. Крім того, вам слід розглянути Vue.js, якщо ви думаєте про легкі та прості в обслуговуванні програми.

Back-end

Розробка серверних систем відповідає за сервер. Будучи невидимим для користувачів, він створює основну функціональність вашого продукту SaaS та формулює його чуйність. У зв’язку з цим вам потрібно використовувати надійний фреймворк, такий як Ruby on Rails, Node.js або Django.

Команда Codica захоплена мовою програмування Ruby. Ми обираємо Ruby on Rails як швидкий, економічний, масштабований та безпечний фреймворк.

База даних

Бази даних зберігають необхідну інформацію для ваших додатків. Ми пропонуємо PostgreSQL, MySQL або NoSQL.

Наш вибір для створення продукту SaaS – це PostgreSQL, найдосконаліша база даних з відкритим кодом.

Провайдер хостингу SaaS

Для задоволення вимог SaaS підходить будь-який надійний хмарний провайдер, наприклад Amazon (AWS), Google, Microsoft або Heroku.

Зазвичай ми працюємо з веб-сервісами Amazon завдяки надійності, гнучкості та безпеці.

Іван Вітенко

About Іван Вітенко

CEO & Founder in Rokoode, Foxprime, Mediacast. Ex.founder in Weblium.com

Leave a Reply